Biz Kimiz

Hakkımızda

1998 yılında İstanbul’da kurulan Maviyel Ambalaj üretici, tedarikçi ve ihracatçı bir firmadır. 1998-2004 yılları arasında farklı isimlerle sektörde faaliyet gösteren firmamız, 2005 yılında bu isimleri "MAVİYEL" markası altında toplamıştır.


2010 yılında Limited Şirketi ve 2015 yılında Anonim Şirketi olarak yeniden yapılanan ve genişleyen Maviyel,  21 yıllık imalat tecrübesini ARGE çalışmalarıyla birleştirmiş bunun sonucunda hem Türkiye hem de Avrupa pazarında oldukça etkin bir konuma gelmiştir. Bugün ise ambalaj, matbaa, tekstil ve promosyon gibi dört ayrı sektörde beş ayrı şirket ile faaliyet gösteren "Maviyel" in ağırlıklı üretim alanı bez ambalaj sektörüdür.

Bez çanta, daha geniş anlamıyla bez ambalaj sektöründe "Ana İmalatçı Firma" olarak kabul gören Maviyel, bu konumunu kuruluşundan itibaren üretim teknolojisini takip etmesi ve ürün kalitesini dikkate alarak makineleşmesine borçludur. Üretiminin tamamını kendi bünyesindeki fabrikalarda gerçekleştiren MAVİYEL’in en önemsediği konu kaliteli üretim ve hızlı teslimattır. Son yıllarda yaptığımız yatırımlar ve ARGE çalışmalarıyla üretim kapasitemizi yaklaşık dokuz kat arttırarak 160 milyon adete çıkardık.  Yeni yatırımlarımızdan bazıları full otomatik çanta üretimi yapan ultrasonik makineler, flexo baskı makineleri, laminasyon makineleri, boyama makineleri ve tekstil makineleridir.  MAVİYEL AMBALAJ bugün 60.000 m2 açık, 15.000 m2 kapalı alanı ve sahip olduğu makine teçhizat parkuru ile kendi alanında Türkiye’nin en büyük üretim tesislerine sahiptir.

Maviyel Ambalaj; Fransa, İngiltere, Almanya, Amerika, İtalya, İspanya, Hollanda, Finlandiya, Belçika, Avusturya, İsrail gibi onlarca farklı ülkeye ihracat yapmaktadır. Firmamız son yaptığı yatırımlarla birlikte kısa vadedeki hedefini elli ülkeye ihracat olarak belirlemiştir.

Çevre konusunda oldukça hassas olan ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi kalite belgesine sahip olan Maviyel, ürettiği ürünlerin geri dönüşümlü, uzun ömürlü ve çevre dostu olmasına azami derecede özen göstermektedir. Firmamız “doğal ürünler” ve “uzun ömürlü ürünler” olmak üzere iki ayrı kategoride üretim yapmaktadır. Doğal ürünlerimiz, %100 pamuktan üretilen, doğaya bırakıldığında kısa bir sürede toprağa karışabilen çevre dostu ürünlerdir. Bu ürünler arasında ham bez, gabardin, kanvas gibi % 100 pamuk dokuma kumaşlardan üretilen bez çantalar, kumaş torbalar ve diğer bez ambalaj ürünleri gösterilebilir. Uzun ömürlü ürünlerimiz ise defalarca kullanılmak suretiyle plastik ambalaj (naylon poşet vs.) tüketimini azaltmak ve bu yolla çevre kirliliğini en alt seviyeye çekmek amacını gütmektedir. Kullanım şekli ve ürünün türüne göre altı ay ila iki yıl gibi uzun bir süre kullanılabilen ürünlerimiz pp woven çantalar, lamineli çantalar, nonwoven (tela) çantalar, katlanabilen çanta grupları ve tekerlekli pazar çantalarıdır.

Ürettiğimiz mamüllerde kullanılan bütün materyal ve boyalar Avrupa standartlarına ve REACH kriterlerine uygundur. Firmamız üretim için kullandığı malzemelerde satın alma tercihini Oeko-tex sertifikalı materyallerden yana kullanmaktadır. Ayrıca müşterilerimizin taleplerine göre GOTS sertifikalı (Organik) kumaşlardan da üretim yapmaktayız.

Maviyel Ambalaj, SEDEX ve ayrıca ISO 9001 Kalite yönetim sistemi, ISO 14001 çevre yönetim sistemi ve OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği kalite belgelerine sahiptir